Kvadracikli

Kvadracikli atpūtai, darbam un sportam

Izbrauciens ar kvadracikliem var būs vēl nebijis adrenalīna lādiņš ik vienam asu izjūtu cienītājam! Ja esi aktīvas atpūtas piekritējs, izbrauciens ar kvadraciklu būs tieši Tev! Tas ir piemērots jebkuriem laika apstākļiem, jebkurai sezonai, zemes virsmai un notikumam. Vēlies vest sievu pie altāra vēl neredzētā veidā? Lec virsū!

Kvadracikli ir nelieli transpota līdzekļi, kuri līdzinās motocikliem, taču divu riepu vietā tiem ir četri. Tiem ir līdzīgas rezerves daļas un darbināšanas sistēma. ASV vēl nesen kvadracikli tika izmantoti fermu apskaimniekošanas nolūkos, taču mūdienās šis lieliskais braucamrīks ļoti labi noder arī aktīvajai atpūtai, spotam un garākiem solo vai grupu tūres braucieniem pa ceļiem un bezceļiem. Kvadracikli Latvijā kļūst arvien populārāki īpaši lauku rajonos, kuros tos bieži izmanto mežu un lauku pārvaldīšanai.

Viegli vadīt un maz ierobežojumu

Īpaša uzmanība kvadracikliem novērojama to vienkāršās vadīšanas sistēmas dēļ. Lai pārvietotos ar kvadraciklu, nav nepieciešama autovadītāja apliecība un ar to braukt iemācīties var pat tie, kuri nekad nav vadījuši auto.  Lielu interesi pēdējā gada laikā iekaro bērnu kvadracikli, kuri tiek atzīti par drošu pārvietošanās līdzekli lielāku īpašumu pagalmos un dodoties izbraucienos ar pieaugušajiem. Savukārt kvadracikli pusaudžiem ir iecienīti sacensībās.  Tie ir stabili, droši un viegli vadāmi. Toties, krītot, kvadraciklu ir grūti apgāzt. Kvadraciklus iemīļojusi arī dažādu pilsētu pašvaldības policijas. Piemēram, kvadracikli Liepājā tiek izmantoti, lai uzraudzītu pludmales zonu. Kvadraciklus aktīvi izmanto arī robežsardzē un militārajās apmācībās.

Visdažādākais piedāvājums

Kvadraciklus ražo dažādas auto un moto kompānijas. Viena no populārākajām ir firma Polaris. Polaris kvadracikli ir smagāki, kā vidējas klases kvadras, taču līdz ar to tie ir labi piemēroti nelīdzenām virsmām. Šos kvadraciklus iecienījuši mednieki braukšanai pa mežu brikšņiem.

Ja vēlies iegādāties šo braucamrīku, noteikti sākumā iesakām to izmēģināt kādā no Latvijas trasēm. Latvijā ir ļoti daudz un dažādi nomas punkti. Kvadracikli cenas ziņā īrējot nav dārgi – 40 eiro par stundas braucienu ar instruktoru (cenas mainās atkarībā no trases piedāvājuma). Kvadraciklu noma ir labs variants, lai iemēģinātu dažādu modeļu braucamos, pirms izvēlies sev piemērotāko.

Kvadracikls katrai kabatai

Veikalu piedāvājums un cenas ir visdažādākās. Piemēram kvadracikli bērniem ar benzīnu maksā sākot no 400 eiro, kas ir ļoti pieņemama cena par tādu braucamrīku. Elektro kvadracikli ir dārgāki – sākot no 700 eiro. Taču vislētākie ir bērnu kvadracikli ar akumulatoru. Tos ir iespējams iegādāties arī par 100 eiro.

Lēti kvadracikli būs atrodami  internetā sameklējot lietotu auto/moto pārdošanas sadaļu (visātrāk to atradīsi ierakstot atslēgas vārdus KVADRACIKLI PĀRDOD). SS.LV kvadracikli atrodami sākot jau no 200 eiro. Par šādu cenu parasti tiek piedāvāti markas ATV kvadracikli. Lietoti kvadracikli Lietuvā nopērkami par vēl lētākām cenām.

Kvadraciklu sacensībās arī meitenes

Kvadraciklus iecienījuši ne tikai atpūtnieki un kārtības sargi, tos arvien biežāk izvēlas motosportisti. Latvija var lepoties arī ar izcilu sasniegumu guvušo kvadraciklu vadītāju un motosportisti Montu Dišleri, kuras tēvs Jānis Kirilko ir kvadraciklu kustības aizsācējs Latvijā. Monta ir viena no retajām meitenēm motokrosā un, vēl jo vairāk, viņa ir viena no pirmajām, kura , laužot stereotipus, ir iekarojusi kvadraciklu sacensību pasauli. Šobrīd kvadraciklu vadīšanā trenējas aizvien vairāk bērnu, tostarp, arī meitenes.

Copyright trial.lv 2020
Shale theme by Siteturner