Aizraujošais triāls

Motocikli ir bīstami, pat ja braucējs ir kvalificēts un velosipēds ir aprīkots ar modernām drošības funkcijām. Tātad, kas notiek, ja jūs ceļat pa autoceļiem dabisko reljefu un nevis vienkārši izvairīsieties no laukakmeņa priekšā, jūs nolemjat braukt uz augšu un virs tā? Jums ir izmēģinājuma motociklu izjādes, vai nu divriteņu smalkas virsbūves virsbūve, vai arī briesmīgs ātrumpārslēgu produkts ar vēlmi nekā smadzenes.

Ideja ir vienkārša: visās iespējamās motocikla sliedes ir iespējamas, kamēr tas galvenokārt ir kalnu velosipēds ar nelielu motoru un uzņems masveidā nodevīgu kalnu. Šeit nav izvirzītais mērķis – ātrums nav lielāks, lai uzvarētu, ir pacelt kājas no zemes un padarīt to uz augšu. Tā kā visiem braucējiem ir tāds pats jaudas lielums, viņiem tiek piedāvāts izsmalcināts droseles, bremzēšanas un sajūga lietojums kopā ar svara maiņu. Labam braucienam ir vajadzīgs gandrīz ideāls sniegums no braucēja.

“Izmeklēšana ir liels noslēpums Amerikā,” saka Gari LaPlante, Motoventures izjādes skolas īpašniece un Autovadītāju motociklu autore. Tas “ir ekstremāls sporta frakcija”.

> Jāšanas motociklu lēnāk, nekā jūs staigāt, ir grūti.

Izmēģinājumu motociklu kurss ir ātrdarbības ķēdes pretēpe. Sankcionēti braucieni parasti notiek dabīgā reljefā, kas ir pārblīvēta ar baļķiem, plūsmām un akmens sienām, bez redzes trotuāra. Ziemeļamerikas sacensībās braucēji seko noteiktajam kursam, kuru pārbauda tiesnesis (sportu sauc arī par “novērotajiem izmēģinājumiem”). Mērķis ir palikt uz velosipēda visu laiku – viņi uzņem punktu katru reizi, kad kājas pieskaras zemei. No tiem, kas pabeidz laika piemaksu un bez crashing, uzvar ar mazāko punktu ieguvēju.

Velosipēdiem nav vajadzīgi lieli dzinēji, tādēļ viņi brauc ar Spartānas viencilindriem ar mazu pārvietojumu, parasti no 125 līdz 250 kubiktņiem, dažreiz pat 50 kvadrātkilometriem. Tomēr viņiem ir jābūt pēc iespējas vieglākam. Viņi atbrīvojas no jebko, kas padarītu tos pat tuvu ielai – juridiskai vai civilizētai – viss reaģē uz vārdu. Kruīza kontrole? Nē. Aerodinamiskās pārsegumi? Nav. Sēdvieta? Lūdzu Visi teica, ka viņi reti salauz 200-mārciņas atzīmi, nekas neietekmē 452-sterliņu mārciņu Ducati Diavel vai pat ielu likumīgo 320 mārciņu Honda CRF250L duālo sportu.

Motocikla izjāde ir daudz lēnāka nekā jūs staigājat, un tas ir grūtāk, nekā iet ātri. Kā velosipēdam, ātrums nodrošina stabilitāti. Pie 5 jūdzēm stundā motocikls var vienkārši nokrist, un izslēgt to no sacensībām. Piemēram, pagriežot, ir nepieciešama pretbalansēšana. Pret fiziskajai izpratnei par fiziku jūs spiežat savu svaru no kārtas, tāpēc velosipēds atslīd, kamēr jūs paliekat vertikāli. “Tas var būt nomākta, ja neesat gatavs tam,” saka LaPlante. “Jūsu ķermenis ir tik liela daļa no kopējā svara.”

Pēc tam iemet šķēršļus, piemēram, vertikālās klinšu virsmas. Akmeņlauztura mērogošana vai iegremdēšana pa žurnālu prasa precīzi precīzi noteikt, cik daudz droseļvārstu ir jāuzstāda, lai nospiestu priekšējo riepu uz augšu, nenostiprinot aizmugurējo riteni un zaudējot vilci. Pārvietot pārāk ātri, un logs vai klints zem būs izlido, un jūs atrodaties mugurā. Labas izpētes formas atslēga ir vienkārši atpūsties, pat ja jūtaties kā jūs atdarina Zirnekļcilvēku un jūsu prāts parāda jūsu ķermeņa stāvokli krīzes režīmā. Turot rokas viegli un atlaist velosipēdu, šis darbs ir pret intuitīvu tehniku, bet to neizdarot ātri sodīt ar izsmelšanu vai vardarbīgu noplūdi.

Bez sēdekļa un bez autopilota pozīcijas, ik sekundi nepieciešams intensīvs fokuss. “Ar izmēģinājumiem jūs izveidojat lielisku aci,” saka LaPlante. “Ir visa garīgā zona, kas nāk no līnijas paņemšanas.” Pārmeklēot šo līniju, jūsu rokas ir ļoti svarīgas. Šie velosipēdi ir ārkārtīgi reaģējoši, tāpēc katru milimetru, pēc kura jūs vērpjat ar droseļvārstu vai izspiediet bremzi, ir sekas. Braucēji izmanto divu vai pat vienu pirkstu satvērējus, lai manipulētu ar bremzi un sajūgu. Galvenā nozīme ir precīzai jutībai pret vadības ierīcēm.

Elementi, kas padara izmēģinājumus tik lieliski izjādes, arī padara sporta grūti popularizēt. Zirgu izpētes velosipēdi nav lēts hobijs. Jauns velosipēds, ko ražo Gas Gas, piemēram, maksā ziemeļos no 8000 ASV dolāriem, un pat izmantotie modeļi ir lielāki par 6000 ASV dolāriem. Ar tik mazu tirgu ražotāji nevar mērogo ražošanu plašai izplatīšanai. Pievienojiet šīm izpētes un izstrādes izmaksām, lai iegūtu kaut ko tik vieglu un izturīgu, un jūs saņemat dārgu velosipēdu.

Sacensības norisinās dziļajos mežos, kur lielas pūļa vietas nav viegli pieejamas. Bez tam, izjādes stils vienkārši nedarbo sevi nepazīstamiem skatītājiem, kuri līdzinās autosportu ar strauji. “Tas ir milzīgs sports, taču tas nav tik populārs Amerikā,” saka LaPlante, kas atrodas Anzā, Kalifornijā. “Mēs esam daudz ātrāk nekā citi.” Bez izpratnes par prasmēm, kas vajadzīgas, lai pārvarētu šos šķēršļus, ir grūti iespaidīgi nojauktā motocikls, kas šķērso akmeņus mazāk nekā 5 mph.

Copyright trial.lv 2020
Shale theme by Siteturner